09.12.2014 За ініціативи Асоціації «Діловий Туризм України» (BTA Ukraine) та ініціативної групи івент агенцій України відбувся круглий стіл

0

09.12.2014 відбувся круглий стіл «Кредитування корпоративних і MICE клієнтів в умовах обмеженого доступу до фінансових ресурсів і девальвації національної валюти»

До обговорення теми приєдналися представники таких компаній:«Аеролакс», Blue Chip, «Міленд», Sabre Travel Network Ukraine, «Скай Тревел» HRG Ukraine, «Трайм», «Дінадіс», «Арктур», «Альбатрос», «Евентекс Груп», BTL, Carlson Wagonlit Travel Ukraine, «Роза Ветров», «Кий Авіа», Tickets.ua, «Віа Київ» Lufthansa City Center, «Телехаус» BCD Travel Ukraine, «Асіс», Slupsky Event Management, Event.ua, Ukrainian Event Awards|EventsTrends, Travel-Life.Pro,
1. Учасники круглого столу однозначно висказалися щодо необхідності змін принципів ведення бізнесу, а саме:
• Присутні компанії не є фінансовими установами і, відповідно, кредитування клієнтів не є напрямком їх діяльності. Компанії потребують інвестицій у розвиток задля підвищення якості послуг, натомість їм доводиться оперувати вільними грошовими потоками для кредитування клієнтів.
• Зростання банківських ставок на кредитування значно збільшує витрати компаній, при цьому вартість послуг (винагорода агенцій) залишається сталою або зменшується – це розрив рано чи пізно призведе до банкрутств і дефолтів (невиконання зобов’язань). Необхідно призводити вартість послуг (винагороди) у відповідність до вартості кредитів для присутніх компаній, а також враховувати втрати від поточної інфляції.
• На ринку України наразі не існує пропозицій платіжних систем щодо кредитно-сервісних рішень, що могли б кардинально змінити ситуацію, як то Visa AirPlus для розрахунків туристичних агенцій з БСП (Billing and Settlement Plan — система взаєморозрахунків з продажів авіаперевезень міжнародної організації цивільної авіації IATA) та іншими постачальниками, еBTA – American Express для розрахунків корпоративних клієнтів з бізнес тревел агенціями, Travelodge для розрахунків корпоративних клієнтів за будь яки послуги, пов’язані з подорожами (готелі, авіа квитки, тощо) і багато інших. Необхідно провести консультації з представниками банківського сектору і ініціювати наступні кроки з провадження таких кредитно-сервісних рішень в нашій країні.
• Пост оплата, що стала нормою фінансових умов співпраці з клієнтом, не є єдиним і основним критерієм вибору постачальника послуг. Необхідно пропонувати клієнтам альтернативні схеми розрахунку, починаючи з 100% передплати і підвищувати вартість послуг присутніх компаній у відповідності до обсягів і термінів кредитування.
2. Учасники круглого столу підтримали ініціативу Асоціації «Діловий Туризм України» щодо обговорення необхідності змін з прямими постачальниками послуг (готелями, транспортними і кейтерінговими компаніями) та подальшої широкої публічної комунікації причин запланованих змін у принципах ведення бізнесу як у корпоративному і бізнес середовищі ( планується запрошення до обговорення представників EBA, Am Cham та ICC ), так і у засобах масової інформації.
3. Учасники круглого столу створили робочу групу з підготовки серії круглих столів на цю тематику, перший з яких заплановано на передостанній тиждень грудня 2014 р. На першу зустріч будуть запрошені представники профільних Асоціацій готелів та компаній, що надають транспортні, кейтерінгові та інші послуги, а також будь які інші профільні компанії, що зацікавлені у цій тематиці.

Share.

About Author

Comments are closed.